02.07.2013

Četri soļi imunitātes stiprināšanai

Četri soļi imunitātes stiprināšanai Stipriniet imunitāti – organisma neuzņēmību pret infekcijas slimību ierosinātājiem. Uzziniet, kā to darīt visefektīvāk!

1.     Kustieties – izjūtiet un izprotiet savu ķermeni

Fiziskā slodze veicina imūnvielu izstrādāšanos un samazina dažādu saslimšanu risku. Optimāla fiziskā slodze ir atkarīga no vecuma, fiziskās sagatavotības un citiem faktoriem.

  • Ieteicams fiziskajām aktivitātēm veltīt no 45 minūtēm līdz stundai 2 vai 3 reizes nedēļā.
  • Vispārēja organisma stiprināšana nav vienīgais ieguvums no sportiskām aktivitātēm, tas vienlaikus ir lielisks pretstresa līdzeklis. Tā kā stress pieder pie imunitāti nomācošiem faktoriem, fiziskās nodarbības ir ļoti labs veids, kā mazināt spriedzi un atbrīvoties no negatīvajām emocijām.
  • Pastaiga pa sniegotu mežu, slidošana, slēpošana, dejas, joga vai vingrošana sporta zālē – izvēlieties sev patīkamāko!

2.     Dažādojiet un bagātiniet savu ikdienas ēdienkarti

  • Svaigi augļi un dārzeņi. Ziemā īpaši jānovērtē svaigi kāposti, cidonijas, ķiploki un dažādi citrusaugļi. Tie satur bioķīmiskus savienojumus, kas organismam palīdz cīnīties ar vīrusiem.
  • Uzturā īpaši svarīgi ir antioksidanti – C un E vitamīns, selēns, bēta karotīns, bioflavonoīdi, ko satur ogas un augļi. Bagātīgs vitamīnu un bioflavonoīdu avots ziemā ir, piemēram, dzērvenes. Ja dzērveņu skābums neiet pie dūšas, uzturu ikdienā var bagātināt ar dzērveņu preparātiem, piemēram, CareBerry – sūkājamām tabletēm ar koncentrētu dzērveņu ekstraktu organisma stiprināšanai, jo īpaši urīnceļu veselībai, kā arī mutes dobuma higiēnai.
  • Veselīgie probiotiķi. Lai organisms uzņemtu pietiekami daudz C vitamīna, kuņģim un zarnu traktam jābūt veselam un jādarbojas bez traucējumiem. Vēderam īpaši draudzīgi ir skābpiena produkti ar bifido baktērijām, piemēram, kefīrs, jogurts un paniņas. Labās baktērijas jeb probiotiķi nodrošina labvēlīgu mikrofloru zarnu traktā un paaugstina organisma dabīgās aizsargspējas. Īpaši antibiotiku lietošanas laikā un pēc tās organisma stiprināšanai un zarnu trakta darbības normalizēšanai palīdzēs arī aptiekās nopērkamie probiotiķi, piemēram, Lactoguard Balance, kas satur piecu veidu zarnu traktā visvairāk izplatītās pienskābās un bifido baktērijas. Produkts pieejams košļājamu tablešu formā, turklāt ar patīkamu ananasu garšu.

3.     Norūdieties kontrastdušā

Ar vīrusu infekcijām bieži vien saslimstam, nepietiekami silti apģērbjoties, nosaldējot kājas, ja sapūš vējš. Tas notiek tāpēc, ka ķermeņa virspusējie asinsvadi, mainoties temperatūrai, nav pietiekami elastīgi. Lai stiprinātu asinsvadus un tādējādi spēcinātu organisma aizsargspējas, ieteicama regulāra kontrastējoša aplaistīšanās jeb kontrastduša. Nav obligāti jāaplaistās ar ļoti karstu un ledusaukstu ūdeni. Tie, kam nepatīk vēsas peldes, auksta ūdens vietā var izmantot remdenu. Nav arī obligāti jāveic visa ķermeņa aplaistīšana – asinsvadu treniņu var veikt tikai pēdām un ikru muskuļiem, jo tās ir reflektorās zonas, kas atbild par augšējiem elpošanas ceļiem.

4.     Nepārstrādājieties un izgulieties

Mūsdienu dzīves ritms bieži vien ir saspringts, ievērojamu laiku aizņem darbs un mācības, daudzi pārstrādājas un neizguļas. Hroniska neizgulēšanās un spēku izsīkums veicina imunitātes pavājināšanos. Tādēļ jābūt pareizam dienas režīmam, jāsabalansē darba un atpūtas laiks, miegam jāvelta vidēji astoņas stundas diennakti. Ja darbā vai mācībās tomēr jārēķinās ar palielinātu slodzi, ieteicams lietot vitamīnus un vispārspēcinošus līdzekļus, kas palielina vitalitāti un palīdz organismam gūt vajadzīgo enerģiju garīgas piepūles un stresa apstākļos.

Vēlaties uzzināt vairāk par līdzekļiem imunitātes stiprināšanai? Sazinieties ar mums!

Atpakaļ